IKI KALBĖJIMO ĮSKAITOS LIKO:
10 klasė
12 klasė
ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ:
PATARIMAI, KAIP PASIRUOŠTI KALBĖJIMO ĮSKAITAI:
Kaip tinkamai suformuluoti pagrindinę mintį?

Šioje pamokoje aptarsime kas yra pagrindinė mintis ir kaip ją formuluoti. Vienas iš svarbiausių momentų jūsų kalboje yra pagrindinė mintis arba kitaip sakant Jūsų, kaip kalbėtojo pozicija, nes būtent nuo šios pozicijos priklauso, kokį požiūrį į kalbėjimo potemę formuosite. Taigi, kokios pagrindinės minties funkcijos? Galbūt yra būdų kaip galima lengvai išsigryninti pagrindinę mintį vien tik perskaičius kalbėjimo potemės antraštę? Į visus šiuos klausimus atsakysime vaizdo pamokos metu. Išanalizuosime kelis temų potemių pavyzdžius ir atrasime būdą kaip paprastai ir greitai sukurti pagrindinę mintį jūsų kalbai.

Daugelis žmonių pagrindinę mintį painioja su problema. Ne paslaptis, jog pagrindinė mintis bei problema yra glaudžiai susijusios, tačiau tai ne tas pats, todėl prieš pradėdami nagrinėti pagrindinę mintį ir jos formulavimą, išsiaiškinkime, kas gi yra pagrindinė mintis. Pagrindinė mintis – tai, ką svarbaus ir reikšminga autorius nori pasakyti bei ką klausytojas suvokia jį išklausęs. Probleminis klausimas turi pabrėžti tos temos/potemės aktualumą bei iškelti klausimą, į kurį bus stengiamasi atsakyti. Taigi esminis skirtumas yra tas, jog pagrindinė mintis pasako apie ką kalbėsite, o probleminis klausimas parodo, į kokį klausimą mėginsite atsakyti savo kalbėjime.

 

Kaip formuluoti kalbėjimo pagrindinę mintį sužinosite peržiūrėję šią vaizdo pamoką, kuri pateikta žemiau:

Kitoje pamokoje išsiaiškinsime, kaip nesuklysti formuluojant probleminius klausimus. Norint peržiūrėti tą pamoką, spauskite mėlyną mygtuką, ant kurio užrašyta „Kita pamoka“!

Vaizdo pamokas paruošė: Potemes.lt ir KalbejimoTemos.lt

 

potemes-.lt-ir-kalbejimotemos.lt

 

Užeik ir atsisiųsk 10 (PUPP) ar 12 (VBE) klasės kalbėjimą per 5 minutes!

ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ: