IKI KALBĖJIMO ĮSKAITOS LIKO:
10 klasė
12 klasė
ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ:
PATARIMAI, KAIP PASIRUOŠTI KALBĖJIMO ĮSKAITAI:
Kaip užbaigti kalbėjimą? Kalbėjimo apibendrinimas

Šioje pamokoje aptarsime pagrindines klaidas rengiant viešojo kalbėjimo egzamino kalbos apibendrinimą. Kokios yra apibendrinimo funkcijos? Kas turi būti apibendrinime, kad jūsų kalba būtų tinkamai užbaigta? Net jeigu ir suklydote ar nevisiškai atskleidėte savo poziciją kalbos metu, tai galėsite padaryti apibendrinant kalbą. Kaip tai padaryti sklandžiai ir korektiškai?  Tai klausimai į kuriuos bus atsakyta pamokos metu. Nereikia pamiršti, jog kalbėjimo apibendrinimo dalis yra tokia pati svarbi kaip ir įvadas, apie tai plačiau pakalbėsime šioje pamokoje.

Labai dažnai moksleiviai žvelgia labai atmestinai į kalbėjimo apibendrinimą, nes galvoja, jog viską ką jie norėjo pasakyti, jie pasakė dėstyme ir daugiau pastangų nereikia. Tačiau kalbėjimo metu, išvados yra skirtos apibendrinti Jūsų kalbėjimui, bet žvelgiant iš psichologinės pusės, kaip Jūs užbaigsite kalbą (kokias emocijas perteiksite), taip ir jausis egzaminuotojai prieš pradedant klausinėti. Vaizdo pamokos metu išmokysime ir parodysime pagal kokią struktūrą reiktų parašyti apibendrinimą, jog vertintojams paliktumėte teigiamas emocijas.

 

Norite sužinoti, kaip užbaigti kalbėjimą? Žiūrėkite žemiau pateiktą vaizdo pamoką:

 

Kitoje pamokoje išsiaiškinsime, kokius informacinius šaltinius naudoti. Norint peržiūrėti tą pamoką, spauskite mėlyną mygtuką, ant kurio užrašyta „Kita pamoka“!

Vaizdo pamokas paruošė: Potemes.lt ir KalbejimoTemos.lt

 

potemes-.lt-ir-kalbejimotemos.lt

 

Užeik ir atsisiųsk 10 (PUPP) ar 12 (VBE) klasės kalbėjimą per 5 minutes!

ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ: