IKI KALBĖJIMO ĮSKAITOS LIKO:
10 klasė
12 klasė
ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ:
PATARIMAI, KAIP PASIRUOŠTI KALBĖJIMO ĮSKAITAI:
Kalbėjimo dėstymo pastraipos rengimas ir jos struktūra

Šioje pamokoje aptarsime viešosios kalbos dėstymo pastraipas ir padėsime atsakyti į tokius klausimus kaip: kas yra dėstymo pastraipa? Kiek dėstymo pastraipų kalboje reikia naudoti? Kokia dėstymo pastraipos struktūra? Pavyzdžių pagalba, išanalizuosime dėstymo pastraipos sandara ir padėsime suprasti ar dėstymo pastraipa yra tinkama jūsų kalbos temai. Visus atsakymus į šiuos klausimus rasite šioje pamokoje. Tinkamai parinkti ir parengti argumentai padės jums tvirtai ir aiškiai išsakyti jūsų pozicija egzamino metu, o tai ypač svarbu, nes būtent nuo to, ar Jūs apginsite savo poziciją išsakytais argumentais ir priklausys kokį pažymį gausite.

Pradėkime nuo dėstymo sąvokos išaiškinimo. Dėstymas – tai pagrindinė rašinio dalis, kurioje atskleidžiama tema. Į dėstymo pastraipą sudedama visa informacija, kurią pavyksta rasti rengiantis rašyti tekstą. Nuo šios informacijos priklauso dėstymo pastraipos kokybė bei įtaigumas (analizuojamos ir cituojamos knygų ištraukos, žurnalai, internetiniai straipsniai ir pan.). Tam, kad paruošti įtaigią dėstymo pastraipą, reikia išsiaiškinti jos struktūrą, ką ir padarysime vaizdo pamokoje.

 

Norite sužinoti, kokia yra dėstymo pastraipos struktūra? Peržiūrėkite žemiau pateiktą vaizdo pamoką.

 

Kitoje pamokoje išsiaiškinsime, kaip parašyti kalbėjimo apibendrinimą / išvadas. Norint peržiūrėti tą pamoką, spauskite mėlyną mygtuką, ant kurio užrašyta „Kita pamoka“!

Vaizdo pamokas paruošė: Potemes.lt ir KalbejimoTemos.lt

 

potemes-.lt-ir-kalbejimotemos.lt

 

Užeik ir atsisiųsk 10 (PUPP) ar 12 (VBE) klasės kalbėjimą per 5 minutes!

ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ: