IKI KALBĖJIMO ĮSKAITOS LIKO:
10 klasė
12 klasė
ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ:
PATARIMAI, KAIP PASIRUOŠTI KALBĖJIMO ĮSKAITAI:
Kalbėjimo potemės įvadas. Nuo ko pradėti?

Šioje pamokoje aptarsime įvado svarbą, pašnekėsime apie klaidas, kurias daro mokiniai ruošiant įvadą ir bus parodyta kaip parengti struktūriškai teisingą įvadą viešojo kalbėjimo egzamino kalbai. Taip pat sužinosite pagrindines kalbėjimo įvado funkcijas, kurias turi žinoti kiekvienas mokinys prieš rašant savo kalbėjimą. Peržiūrėję šią pamoką, žinosite kaip pritraukti klausytojų dėmesį jau įvado pradžioje, nes nuo įvado priklausys ar Jūs sudominsite klausytoją. Pagal patarimus paruošę kalbėjimo įvadą galėsite lengvai prisiminti ir tolimesnę kalbą.

Įvadas yra viena iš pagrindinių kalbėjimo dalių, tačiau būtent čia daugelis mokinių susiduria su sunkumais, nes nežino nuo ko reiktų pradėti. Visų pirma, norint paruošti struktūriškai tvarkingą kalbėjimą, reiktų pradėti nuo kalbėjimo plano paruošimo (šią pamoką galite peržiūrėti paspaudę štai čia: Kaip paruošti kalbėjimo planą?). Antra, norint paruošti įdomų ir įtraukiantį įvadą, reikia žinoti apie ką bus kalbama visoje kalboje, tai reiškia, jog įvadą reiktų pradėti rašyti tik tuomet, kai esate parašę visas dėstymo pastraipas.

 

Apie tai ir dar plačiau, kaip parašyti kalbėjimo įvadą rasite peržiūrėję apačioje pateiktoje vaizdo pamokoje.

 

Kitoje pamokoje išsiaiškinsime, kaip parengti kalbėjimo potemės dėstymo pastraipas. Norint peržiūrėti tą pamoką, spauskite mėlyną mygtuką, ant kurio užrašyta „Kita pamoka“!

Vaizdo pamokas paruošė: Potemes.lt ir KalbejimoTemos.lt

 

potemes-.lt-ir-kalbejimotemos.lt

 

Užeik ir atsisiųsk 10 (PUPP) ar 12 (VBE) klasės kalbėjimą per 5 minutes!

ATLIK TESTĄ IR SUŽINOK, KURI POTEMĖ TAU TINKAMIAUSIA! PASIRINK KLASĘ: